Powiększenie i modelowanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.


Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 20 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).


Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.


Schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.


Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.


Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią;
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…);
 • skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
 • po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.


Wskazania

 • zwiększenie objętość wargi czerwonej,
 • modelowanie konturu ust,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust


Formuły

Zabieg modelowania ust przewiduje różne stopnie zaawansowania:powiększenie, konturowanie, korekta kształtu. Ważne jest zatem dysponowanie odpowiednimi rozwiązaniami. Stąd Regenyal Idea zakłada program zabiegowy korekcji każdego defektu poprzez 3 różne formuły:


Regenyal Idea

Podstawowa formuła. Ma wskazania do korekcji szerokiej gamy najczęściej występujących defektów:

 • brak objętości
 • opadające kąciki ust
 • brak lub mało wydatny kontur ust


Regenyal Idea Lips

Produkt przeznaczony specjalnie do zabiegów na usta:

 • mniejsza lepkość (można podawać igłą 30G)
 • skuteczna kontrola efektów po zabiegu
 • ograniczone do minimum pojawienie się ewentualnych obrzęków (powszechnie występujących po podaniu wypełniacza: efekt uboczny, który choć krótkotrwały, jest dobrze widoczny w tak delikatnej okolicy i centralnej okolicy dla morfologii twarzy).


Regenyal Bio Expander

Jedyne na rynku połączenie usieciowanego i wolnego kwasu hialuronowego w jednym produkcie.  90 % jednofazowego HA  (crosslinked) o masie  (1 M Dalton + 2 M Dalton) + 10% wolnego HA o masie 500 K Dalton

Takie rozwiązanie pozwoliło na realizację niezwykle miękkiego preparatu o optymalnych zdolności ekspansji w tkankach przy jednoczesnym natychmiastowym efekcie nawilżenia skóry.

Stosowany w przypadku ust przesuszonych z tendencją do pękania oraz w przypadku stosowania terapii przeciwtrądzikowej która powoduje silne wysuszenie czerwieni wargowej.

Umów się na wizytę: 730 833 331 kontakt@kosmetolog.waw.pl
zarezerwuj online