Laser ATON

LASEROTERAPIA - ATON 1470 nm nieablacyjny laser frakcyjny

 

ATON® to nowy system lasera frakcyjnego, który pozwala na wykonywanie zabiegów profilaktyki i leczenia oznak starzenia się skóry.

ATON® jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na mało inwazyjne zabiegi laserowe, których skuteczność wciąż pozostaje na tym samy poziomie,

 ATON® daje możliwość wykonywania zabiegów u pacjentów w każdym wieku.


ATON® oferuje nieablacyjny resurfacing twarzy, który daje możliwość penetracji w głębokie warstwy skóry i optymalną interakcję z kolagenem i elastyną.

Poza korekcją zmarszczek, może być stosowany do leczenia blizn potrądzikowych, trądziku, przebarwień posłonecznych, zmian starczych, melasmy, blizn, rozstępów, rozszerzonych porów.

 

Dlaczego wybrać nieablacyjne odmładzanie laserem frakcyjnym?

  • minimalne efekty uboczne
  • znaczna redukcja bólu
  • pacjent nie jest społecznie wyłączony podczas całego cyklu zabiegowego (pełen cykl to ok. 3 miesiące)

 

Na czym polega zabieg laserem:

Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym nieablacyjnym, czyli nie przerywającym ciągłości skóry. Jest to laser, który emituje podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, które koagulują w głębi skóry liczne mikrokolumienki, nie obejmując zewnętrznej warstwy naskórka. Impulsy laserowe emitowane są jeden obok drugiego, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. I jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do wzmożonej regeneracji. Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry otoczona jest zdrowymi komórkami, które zaczynają intensywnie się namnażać. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii. Ideą działania laserem frakcyjnym nieablacyjnym jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, które pobudza ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania dokonanych planowych uszkodzeń, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Uszkodzenia w głębi skóry są mikroskopijne i otoczone dookoła strefą zdrowej skóry, a powierzchnia naskórka pozostaje nie naruszona, dzięki czemu gojenie i regeneracja zachodzi bardzo szybko, a rekonwalescencja pacjenta po zabiegu jest krótka.

 

Wskazania do zabiegu:

Laserowe odmładzanie skóry wskazane jest każdej osobie, której skóra wykazuje cechy starzenia, zwłaszcza wywołanego przez promieniowanie ultrafioletowe. Obecność na powierzchni skóry zmarszczek, linii, bruzd, przebarwień oraz zwiotczenie, utrata elastyczności i jędrności, ziemistość cery – to podstawowe wskazania do tego zabiegu. Ponadto częstym wskazaniem są rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach rąk, czyli tam, gdzie skóra starzeje się najszybciej pod wpływem promieniowania uv. Doskonałe rezultaty uzyskuje się na obszarach bardzo trudnych do odmłodzenia innym metodami, jak szyja i dekolt oraz zmarszczki wokół ust i starzejąca się skóra wokół oczu.

 

Efekty po zabiegu:

W trakcie zabiegu laser niszczy w głębi starzejącą się skórę i jednocześnie dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej pobudza ją do intensywnej regeneracji. Wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację głębokich zmarszczek, bruzd i blizn. Dzięki temu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki, bruzdy i blizny są spłycone, przebarwienia mniej widoczne, pory zwężone i spłycone, koloryt skóry bardziej świeży i promienny. Skóra wyraźnie odmładza się i jest lepszej jakości.


Umów się na wizytę: 730 833 331 kontakt@kosmetolog.waw.pl
zarezerwuj online