Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki oraz czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji. Osocze jest pozyskiwane z pobranej krwi pacjenta – metoda jest zatem całkowicie bezpieczna i nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ mamy do czynienia z substancją całkowicie naturalną.

Jest to zabieg, który wymaga czasu – to naturalny proces wzrostu oraz odnowy komórek macierzystych. Efekty są jednak nie tylko widoczne, ale są następstwem procesu, który zachodzi wewnątrz naszej skóry dzięki wspomnianej odnowie komórek. To doskonała alternatywa dla osób poszukujących produktów naturalnych, a także dla ludzi uczulonych na inne substancje.


Na czym polega dokładnie proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego z krwi?

Proces ten, wbrew pozorom, jest zarówno szybki, jak i prosty – nie jest to zabieg, który zabiera pacjentowi dużo czasu. W pierwszej kolejności pobieram krew – nie jest to duża ilość, a standardowa, jaką się pobiera do najczęstszych badań diagnostycznych. Następnie krew umieszczam w specjalnej wirówce, gdzie w ciągu zaledwie kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi, które mają w sobie najwięcej czynników wzrostu. W ten łatwy sposób uzyskujemy produkt, który stanowi podstawę wykonania zabiegu.


Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to koncentrat autologicznych płytek ludzkiej krwi zawartych w niewielkiej ilości osocza. To także koncentrat podstawowych białkowych czynników wzrostu, które są w sposób naturalny i bardzo aktywnie wydzielane podczas gojenia się ran.


Jak  wygląda sam zabieg – jak podaje się osocze do skóry pacjenta?

Osocze bogatopłytkowe stosujemy na kilka sposobów. Można je wstrzykiwać śródskórnie metodą klasycznej mezoterapii przy użyciu igły, istnieje także technika tzw. nappage – są to bardzo powierzchowne nakłucia. Obie metody mają zastosowanie w rewitalizacji skóry. Stosuje się je również do wypełniania głębszych zmarszczek i bruzd skóry – jest to wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry. Tyle że nie jest to klasyczne wypełnianie zmarszczek, jak w przypadku zastrzyków z kwasu hialuronowego. W tej metodzie należy poczekać na efekt, gdyż jest to proces polegający na systematycznym niwelowaniu zmarszczek dzięki pobudzeniu działania własnych komórek skóry.

 

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki zabiegowi to:

  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • przebudowa włókien kolagenowych
  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów:

  • wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
  • z oznakami starzenia skóry ( fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
  • po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
  • z łysieniem typu męskiego
  • poszukujących produktów naturalnych
Umów się na wizytę: 730 833 331 kontakt@kosmetolog.waw.pl
zarezerwuj online