Wolumetria

Wolumertia to niechirurgiczny zabieg z użyciem preparatu wypełniającego, dzięki któremu skutecznie koryguje się oznaki starzenia i zwiększa objętość tkanek. Dzięki zabiegom wolumetrycznym można zarówno poprawić objętość oraz owal twarzy jak i osiągnąć efekt delikatnego liftingu, poprawić napięcie skóry oraz wymodelować kości policzkowe. Likwidowane są także zmarszczki i bruzdy. Zabieg przynosi natychmiastowy efekt przywracający elastyczność i zwiększający napięcie skóry oraz poprawiający jej strukturę.

 

Jak długo trwa zabieg ? 

Procedura zabiegowa trwa ok. 30 – 45 minut, a efekt jest natychmiastowy.

 

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu? 

W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie.

 

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia? 

W przypadku preparatów Voluma oraz innych bazujących na kwasie hialuronowym efekt utrzymuje się do roku. 

 

O czym należy pamiętać?

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingkobiloby. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki.

 

Czy są jakieś skutki uboczne? 

Zabieg jest iniekcją podskórną, zatem mogą pojawić się zaczerwienienia oraz lekkie i niewielkie zasinienia. Znikają one w przeciągu pierwszych trzech dni. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania makijażu i powrotu do normalnej aktywności.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu? 

Uczulenie na daną substancję (kwas hialuronowy lub kwas polimlekowy), stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych.

Umów się na wizytę: 730 833 331 kontakt@kosmetolog.waw.pl
zarezerwuj online